fbpx

Sıkça Sorulan Sorular

Schengen ülkeleri içerisinde birden fazla ülkeye seyahat edeceğim,başvurumu hangi schengen ülkesine yapmak gerekli?

Schengen kuralı gereği birden fazla schengen ülkesini ziyaret edecekseniz en fazla hangi schengen ülkesinde kalacaksanız başvurunuzu o ülkenin temsilciliğine yapmanız gerekmektedir,eğer gün sayıları eşit ise ilk giriş yapacağınız schengen ülkesine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Schengen Ülkesinden almış olduğum vize ile ilk seyahatimi başka bir schengen ülkesine yapabilirmiyim?

Bir ülkenin temsiciliğine başvuru yaparken o ülkeye seyahat edeceğini belirtmektesiniz ve tüm belgelerinizi bu doğrultuda ibraz etmektesiniz.Eğer schengen vizenizi aldıktan sonra seyahat planınızda bir değişikli oldu ise ve farklı bir schengen ülkesine seyahat etmeniz gerekiyor ise ülkeye giriş yapabilmeniz polisin size karşı olan tutumuna ve sizin kendinizi ifade etmenize bağlıdır.

Schengen ülkelerinden uzun süreli vize almak için ne yapmak gerek?

Schengen ülkelerinin vermiş oldukları vize süreleri ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir.

Her ülke kendi kriterlerine göre vize sürelerini belirlemektedir.Konsolosluğun sizden istemiş olduğu evrakları eksiksiz bir şekilde temin etme’nin haricinde uzun süreli vize alabilmek için sizin yapabileceğiniz ekstra bir durum söz konusu değildir.

Konsolosluk  tarafından verilen kısa süreli vizeye  itiraz edebilirmiyim?

Almış olduğunuz vize başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz seyahat tarihlerini kapsıyor ise konsolosluk tarafından kural hatası olmadığından kısa süreli almış olduğunuz vizeniz için itiraz başvurusunda bulunmanız mümkün değildir.

Seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundamıyım?

Avrupa ülkeleri başta olmak üzere vize başvurusu yapacağınız bir çok ülke vize başvurusu esnasında sizden seyahat sağlık sigortası yaptırmanızı istemektedir,bu zorunlu bir uygulamadır.Sizden seyahat sağlık sigortası yaptrmanızı isteyen bir ülkeye seyahat sağlık sigortanız olmadan vize başvurusu yapmanız mümkünd değildir.

İngiltere konsolosluğu kaç yıllık vize vermektedir?

İngiltere vize başvurusunda kaç yıllık vize almak istedğinizi sizin belirlemeniz ve buna göre ücret ödemeniz gerekmektedir.6 aylık,2 yıllk,5 yıllık ve 10 yıllık olmak üzere istemiş olduğunuz vize süresini sizin seçmeniz gerekmektedir.

Amerika vizesi kaç yıllık verilmektedir?

Amerika vizesi genelde 10 yıllık verilmektedir.Farklı geçerlilik sürelerinde vize Vermek tamamen konsolosluğun inisiyatifindedir.Örnek vermek gerekirse konsolosluk size 6 aylık vize verebilir.

Vize başvurumun reddedilmesi halinde yapmış olduğum ücretin iadesini alabilirmiyim?

Vize başvurunuzun reddedilmesi halinde hiç bir ülke vize ücretinizi iade etmemektedir.

Vize İhlali Nedir?

Vize ihlali, aldığınız vizenin üzerinde belirtilen süreden daha fazla vizeyi veren ülkede kalmanız veya vizeyi veriliş amacı dışında kullanmanızdır. Örneğin; bir öğrenci vizesi ile çalışmak veya, turist vizesi ile öğrenim görmek vize ihlalidir.

Bir ülkenin vize başvurumu reddetmeye hakkı varmıdır?

Uluslararası hukukta Devletlerin ulusal egemenlik yetkileri esastır. Bu egemenliklerini sınırları içerisinde çıkardıkları yasalar ile diledikleri gibi kullanırlar. Ulusal egemenlik yetkileri arasında ülkelerine hangi yabancıların hangi koşullarla girebileceklerini belirlemek de vardır. Vize bu amaca hizmet etmektedir. Devletin bu yetkisi uluslararası hukuk bakımından tartışılmazdır. Devletler egemenlik yetkilerini kendi iradeleriyle sınırlayabilirler. 

Vize başvurum reddedilirse nasıl iltiraz edebilirim?

Vize Başvurusunun reddine itiraz öncelikle vizeyi reddeden temsilciliğe yazılı olarak müracaatla yapılmaktadır. Herhangi olumlu bir yanıt alınamaması halinde, itiraz için yargı yoluna başvurmak mümkündür. Ancak vize reddinde yargı yolunun açık olduğu ülkeler sayıca fazla değildir. Ayrıca, genelde uzun zaman alan mahkeme süreci sonunda mahkemenin devlet aleyhine sonuçlanma olasılığı zayıftır. Diğer önemli bir husus, bir devletin yasaları yargı yolunu vize müracaatçısının itirazı için açık tutuyorsa, bu davaya o devletin mahkemeleri bakacaktır. Dolayısıyla, o ülkenin bir avukatını tutmanız gerekmektedir.

Sex Hattı Sex Hattı Seks Sohbet Fantazi Sohbet Seks Hattı Sohbet Numara Sex Numaraları Seks Hattı Numara